Bire Bir Eğitim - Ri Akademi | Bilişim Teknolojileri ve Eğitim Hizmetleri
Eğitim Bilgi Hattı: +90 532 230 0596

Bire Bir Eğitim

Bire bir özel ders yada grup eğitimi olabilecek eğitimlerimize aşağıda sırasıyla içeriklerine ulaşabilirsiniz…

MODELİSTLİK ATÖLYESİ

KARAKALEM ve PERSPEKTİF EĞİTİMİ

TEKNİK RESİM EĞİTİMİ

RHİNO

 

MODELİSTLİK EĞİTİM BAŞLIĞI

modelistlik sladier

Eğitim Programı Hakkında

Bu programın amacı; Katılımcıların, insan ölçülerine tam hakimiyet oluşturularak tasarlanan kıyafet, ayakkabı, aksesuar gibi, renk destekli çizimler yapabilmelerini sağlamaktır. Programa, tasarımcı, moda ile ilgilenen, kendisini bu alanda geliştirmek isteyenler katılabilir.

Üniversitenin  ilgili bölümlerine  hazırlanan öğrenciler ; eğitim esnasında öğrenecekleri vücut proporsiyonu ve standart ölçüleri dilediği gibi deforme edip çizimlerini şık ve havalı bir şekilde sunmayı profesyonel olarak öğreneceklerdir.

İlgili bölümden mezun olan , mesleğinde profesyonel olmak isteyenler ;  Eğitimi aldıktan sonra öğrenilen etkili detaylarla tasarlanan çizimleri dilediği teknikle dilediği sonuca ulaşabilecektir..

çizim teknikleri

MODEL ÇİZİM ATÖLYESİ / 50 Saat -El ve Dijital Programlarla

Teknik /35 Saat

Autodesk -Sketchbook /15 Saat    (Dijital çizim programı)

________________________________________________________________________________

karakalem

Eğitim Programı Hakkında

Bu programın amacı; Katılımcıların, tasarım gücünü  kağıda dökebileceği çizimler yapabilmelerini ve hayal gücünü kullanarak çeşitli tasarımlar ortaya çıkarmalarını sağlamaktır. Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Grafiker, Tasarımcı, Ressam gibi farklı mesleklerden ya da bu branşlarda meslek edinmek ve kendisini bu alanda geliştirmek isteyenler bu programa katılabilir.

İlgili bölümlerde üniversite veya liseye hazırlanılması; Eğitimleri esnasında  yapılan çeşitli çizim teknikleri ile bu alanda uzmanlaşmaya başladıktan sonra, yetenek sınavlarında rakiplerini bir adım geri bırakıp rahat bir şeklide geçerler…

Eğitimlerimiz; Eskiz eşliğinde başlayıp katılımcının hayal gücünü aktarma aşamasına gelmektedir. Bu işlemler katılımcının istediği tüm elle çizimleri doğru bir teknikle dilediği şekilde sunmasını sağlayacaktır.

KARAKALEM ve PERSPEKTİF EĞİTİMİ / 40 saat

Birim Alma (Kontur Çizim)

Araştırma Çizgileri

Karakalem Teknikleri

Işık Gölge

Oran-Orantı/Desen (canlı model)

Portre

Perspektif ve Derinlik

Kompozisyon / Espas İlişkisi

Mekan oluşturma

Yüzey, Doku , Etki

Noturmort / Cansız Model

Renk Bilgisi

Renklendirme

karakalem örnek çalışma linki

 

 

________________________________________________________________________________

 

Eğitim Programı Hakkında

Bu programın amacı;Teknik resim,mühendisler arasındaki iletişimi en kolay ve en doğru şekilde sağlaması açısından büyük öneme sahip teknik bir alfabedir. Temelde doğrular ve eğrilerin çeşitli şekillerde bir araya gelmesiyle oluşan teknik resim, yapılması istenen konstrüksiyon ve tasarımın kağıt üzerinde tanımlanması sanatıdır. Teknik resim, tasarımdan üretime, pazarlamadan kullanıma kadar bir ürünün başından geçen her aşamada ilgili kişilere yol gösterir. Teknik resim, ürünün malzemesini, nasıl imal edileceğini, boyutlarını, toleranslarını, yüzey kalitesini, sertlik değerlerini, ısıl işlemini vb. tüm imalat yöntemlerini daha sonrasında ürünün montajını, taşınmasını ve hatta kullanımını belirli kurallar ve standartlar çerçevesinde anlatır.

Katılımcıların; gerek uluslararası standartlarda teknik çizim yapmalarını ve proje okumayı öğrenmelerini sağlayarak, ilgili alanlarda (inşaat, tasarım, üretim v.s.) çalışmalarını sağlayacaktır.

İlgili bölümlerde okuyan veya okuyacak olan öğrenciler; Eğitimleri esnasında  yapılan çeşitli çizim teknikleri ile bu alanda uzmanlaşmaya başladıktan sonra, bölümlerindeki projelerini rahatça çıkartarak mesleki anlamda donanacaklar ve AUTODESK çizim programlarını öğrendiklerinde çizimlerini profesyonel bir şekilde tamamlayacaklardır. Bu programlarla ilgili detaylar için TIKLAYINIZ…

Eğitimlerimiz; Teknik Resim’e ait bütün bilgileri alarak uygulama yapmanıza fırsat tanır. Gerekirse ek ücretsiz etütlerle desteklenir.

TEKNİK RESİM EĞİTİMİ/20 Saat

Resim Kâğıtları

Çizgi Tipleri

Ana (Görünür) Çizgiler

Eksen Çizgileri

Görünmez Çizgiler

Yardımcı Çizgiler

Kesit Düzlemi Çizgileri

Ölçek

Perspektif Resimler

Görünüşler (İzdüşümler)

Görünüş Çeşitleri

Perspektiften Görünüş Çıkartma

Ölçülendirme

Kesit Çıkarma Teknikleri

Proje Okuma Yöntemleri

Mimari Çizim Uygulamaları

_________________________________________________________

Rhinoceros Eğitimine Kimler Katılmalı? 

Rhinoceros 3D, her şeyden önce bir tasarımcı programıdır. En büyük avantajı hızlı ve basit kullanılmasıdır. Pek çok programda yapmakta zorlanılan amorf ve düzensiz yüzeyler konusunda çok büyük bir tasarım avantajı sağlar. Bu yüzden üretime yönelik her meslekte kullanılabilir. Özellikle ürün tasarımı, prototip model üretimi, mücevher tasarımı, tekne ve otomotiv alanları ile mimari, Rhinoceros’un en uygun olduğu meslek gruplardır.

Rhinoceros Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

Bu eğitimi alan kişiler; tasarladığı ya da çizdiği projeyi skeç halinden üretim noktasına kadar takip edebilir ve bu aşamaların hiçbirinde eksik kalmaz. Yapılan modeller, hem görselleştirmede hem de üretimde kullanılabilir. Pek çok programda uzun uğraşlarla yapılan modeller, Rhinoceros ile pratik bir şekilde oluşturacağından zaman tasarrufu sağlar. En önemlisi diğer programlarda modellemekte zorlanılan ya da modellemesi mümkün olmayanları objeleri Rhinoceros ile yapmak çok daha kolay hale gelir.

Eğitimlerimiz; Uygulama odaklı geçireceğiniz eğitim sürecimizin sonunda yapacağınız projelerle piyasadaki rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Gerekirse ek ücretsiz etütlerle destekliyor olacağız.

RHİNO  EĞİTİM İÇERİĞİ 40 SAAT

Menülere Giriş

Curve & Surface

Solid & Transform

Mesh (Poligonal yüzey oluşturma)

Tools & Dimension

Analyze, Lights, Render Options & MaterialTasarım süresince  karşınıza çıkabilecek sorunların çözümlerini öğrenerek işlerinizi kolaylaştıran ve piyasada öğretilmeyen püf noktalarınıda  öğrenmiş olacaksınız.

________________________________________________________________________________

Diğer Eğitim Programlarımız Hakkında

Ri Akademi  olarak Antalya da  grup eğitimlerimizin yanı sıra bire bir eğitimlerimizi uygulamalı, ihtiyacınızı karşılayacak şekilde sizlere sunuyoruz.

Verdiğimiz özel eğitimlerden sadece bazılarıdır.