Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı - Ri Akademi | Bilişim Teknolojileri ve Eğitim Hizmetleri
Eğitim Bilgi Hattı: +90 532 230 0596

Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı

 

yazilim-ve-veritabani-uzmanligiYAZILIM ve VERİTABANI UZMANIĞI EĞİTİMİ başlıyor…

 

Eğitim Başlangıç Tarihi: 25 Ekim 2021

Eğitim Toplam Süresi: 150 Saat|8 Hafta

 

 

 

 

EĞİTİM ÖN KAYIT FORMU

Ön kayıt formumuzu dolduran herkese %10 + %5 indirim fırsatını kaçırmayın!
Üstelik şimdi eğitim paketlerinde vade farksız 6 Taksit imkanıyla kayıt olun!

Laboratuvarlarımızdaki eğitimlerimize; YÜZ YÜZE veya UZAKTAN (on-line) katılabilirsiniz.

ÜCRETSİZ ONLİNE SEMİNER KAYIT FORMU

ÜCRETSİZ  DENEME DERS KAYIT FORMU

Hala yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde evinde kendini hastalıktan korumak isteyen ve eğitim almak isteyen onlarca öğrenci adayımız için; Canlı yayın eğitimlerimiz Akademimiz’de gerçekleşen eğitimlerimiz ile bire bir aynı müfredat ile devam edilecektir. Eğitmenimiz, Akademi çatısı altında  derste iken aynı zaman da da canlı yayın ile  on-line kayıt olan öğrencilerimize bağlanarak eğitime devam edecektir. Böylece dünyanın her yerinden Ri Akademi’ li olabileceksiniz…

-Canlı Yayınlarımızla mezun olan öğrencilerimiz diğer mezun öğrencilerimizle eşit şartlara sahip olurlar.

-Müfredattaki programların sadece birine veya birkaçına kayıt olabilirsiniz.

–Eğitimlerimiz yüz yüze  ve online devam etmektedir.

-On-line eğitim alan öğrencilerimiz başarısız olursa öğrenme garantisi kapsamında eğitimlerini ücretsiz olarak tekrar yüz yüze alabilecekler.

-BİLGİSAYAR, İNTERNET VE SAKİN ORTAMI olmayan öğrencilerimiz akademimizi saat 19:00’a kadar kullanabilmektedir.

Kayıtlarımız devam ediyor… 

EĞİTİM PROGRAMI HAKKINDA


Bu Programın amacı: Yetkinliklerinizi dünyanın her yerinde kabul gören yazılım geliştirme alanındaki en yeni sertifikasyonlara sahip olarak Türkiye’de aranan nitelikte yazılımcılar olmanızı sağlamaktadır. MSSQL Veritabanı, .NET Core Web API, JavaScript, React.js teknolojilerini kullanarak web tabanlı yazılım geliştirmenin temellerinin öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Bu teknolojilerin seçilmesinin sebebi, ülkemizdeki yazılım sektöründe yaygın olarak kullanılan teknolojiler olmasıdır.

Programa, yazılımcı olmak isteyenler ya da bu alanda Microsoft’un yeni teknolojilerine hakim olmak isteyen yazılımcılar katılabilir.

Bu programın sonunda; Veritabanı tasarım ve programlama, back-end ve front-end teknolojileri hakkında bilgi sahibi olacak, masaüstü ve web uygulamalarının yanı sıra; çeşitli kurumsal yazılımların nasıl geliştirildiğini öğrenecek, kendi çalışma ve çabası doğrultusunda da bir yazılım projesi/ürünü ortaya koyabilecek birikime ulaşabilecekler. Yazılım Geliştirici, Yazılım Mimarı, Test Uzmanı, Proje Yöneticisi veya İş Analisti gibi ünvanlarla kariyerinize devam edebilirsiniz.

Microsoft sınav merkezi olan kurumumuzda gireceğiniz Microsoft sınavları ile uluslararası sertifika alabileceksiniz.

Bu Programda öğrencilerimizin;

Eğitim süresince; gerçek senaryolar üzerinden bolca örnekler verilerek, soru cevaplar ile gerçek hayatta karşılaşılan bazı case’lerin çözümleri de olacaktır. Eğitmenlerimizin sektördeki deneyim ve tecrübesinden aktarılan gerçek senaryo örnekleri sayesinde yazılım mühendislerinin konulara ve problemlere nasıl yaklaştığı ve nasıl çözümler ürettiği hakkında ve kolay ulaşılabilir olmayan çok değerli bilgiler hakkında fikir sahibi olacaktır.

YAZILIM ve VERİTABANI UZMANLIĞI / 150 SAAT/3 AY

 

Veritabanı Tasarımı ve Programlama (MSSQL)/ 40 Saat

Veritabanı Nedir? MSSQL Veritabanı ve MSSQL Kurulumu • Database Oluşturma Seçme Silme • Tablo Oluşturma Veri Tipleri Kayıt Ekleme Düzenleme Silme ve Listeleme (Insert,Update,Delete,Select sorguları) • Joın Unıon All Inner Select Sorgular • View Fonksiyonlar ve Saklı Yordamlar Trigger Kullanımı • Mssql’de Json ile çalışmak Gerçek Hayattan Senaryolar ve Bazı İleri Teknikler Proje için Database Oluşturma

Back-End Development  (C#, .NET Core Web API) /65 Saat

C# ve .Net Nedir? • Visual Studio Kurulumu Hello World • Değişkenler Operatörler Karar Yapıları Döngüler • Diziler •  Koleksiyonlar Metotlar Sınıflar Encapsulation Polimophism Inheritance Winform uygulamalarına giriş • Swagger Nedir C# ile SQL Veritabanı Bağlantısı ve Veritabanı işlemleri Ado.Net, Entity Framework Katmanlı Mimari Bitsel Operatörler Gerçek Hayattan Senaryolar Bazı İleri Düzey Örnekler • E-Ticaret sistemleri geliştirme ile ilgili teknik detaylar hakkında bilgilendirme

Front-End Development (React.js, JavaScript, Html, Css) 45 SAAT

Front-end Nedir Html Css JavaScript ES6 React nedir? Dom nedir? Virtual Dom nedir? Hello World Değişkenler Karar Yapıları Döngüler Mantıksal Operatörler Diziler, Fonksiyonlar Component State Props Hooks • Fetching • Web API bağlantısı • Web API’den kayıt çekme, ekleme, silme, güncelleme • Gerçek hayattan senaryolar ve bazı ileri düzey örnekler • Proje Uygulama

 

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Tüm Yorumlar…

SERTİFİKA ÖRNEKLERİ

Katılım Sertifikaları
Eğitiminizi katılım koşullarını yerine getirerek tamamladığınızda
Ri Akademi Katılım Sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Başarı Sertifikaları
Eğitim süresince yaptığınız uygulamalar ve bitirme projenizin not ortalamaları alınarak mezuniyet notunuz hesaplanır.
Mezuniyet notuna göre Başarı ya da Üstün Başarı Sertifikası almaya hak kazanırsınız.

MEB Sertifikası
Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu ilgili sınavlara girerek MEB Onaylı Uluslararası belge almaya hak kazanırsınız.

Microsoft Sertifikaları

Microsoft Yetkili sınav merkezi olan akademmizde  Uluslararası sınavlarına katılarak MTA, MCSA, MCSE, MCSD ve MOS unvanlı sertifikalı Microsoft Certifed Professional (MCP) olabilirsiniz.

Eğitim Garantisi
 %90 devamlılık sağlayan, yapılan sınavlarda başarı oranı 60 ve altında kalan tüm öğrencilerimizin, eğitim garantisi kapsamında almış olduğu tüm eğitimi ücretsiz tekrar alma hakkı vardır.